Michał Wrzosek to PRowiec z blisko 600 informacjami prasowymi na koncie. Jego wystąpienia w radiu i telewizji można liczyć w tysiącach. Jakie książki poleca? Każda jego propozycja jest inna, ale razem tworzą ciekawą całość.
Wojciech Budzyński “Public Relations”
Prosto i w kompleksowy sposób opisuje zagadnienia PR-owe. Bardzo cenny materiał dla początkujących w tej branży. Opisuje szeroko definicje, poszczególne dyscypliny i przekłada je na praktyczny wymiar PR-u jak planowanie, budżetowanie, mierzenie efektywności. Wartością publikacji dr. Budzyńskiego jest nastawienie na praktyczne wykorzystanie wiedzy teoretycznej.
Noam Chomsky “Polityka, anarchizm, lingwistyka”
Chomsky fantastycznie pokazuje techniki manipulacji stosowane we współczesnej komunikacji. Jego literatura pokazuje techniki manipulacji stosowane w komunikacji publicznej przez polityków oraz duże organizacje. Jego książki umiejętnie oddzielają od tego co jest prawdą i rzeczywistością a co jest fałszywą narracją tworzona do manipulowania masami ludzi w czasach gdy wydaje nam się że wiemy i możemy wszystko.
Antoine de Saint-Exupéry “Mały Książę”
Wielka mądrość ukryta w prostych słowach, np.: Tego, co najważniejsze, okiem zobaczyć nie można…, Słowa są źródłem nieporozumień. Prawie każde zdanie tej książki jest zakodowaną w specyficzny sposób mądrością. Książka ta przypomina nam jak powinniśmy patrzeć na rzeczy trudne i niezrozumiałe. Pokazuje jak gubimy się w codziennej plątaninie naszych potrzeb i emocji. Umiejętność spoglądania na świat z prawidłowej perspektywy jest jedną z wielkich wartości dobrego PR-owca. Bez tej książki jest to bardzo trudne.
Michał Wrzosek – do 2013 roku odpowiedzialny za działania w obszarach public relations jako rzecznik prasowy, dyrektor biura bądź zarządzający samodzielnymi projektami w firmach: PKP Intercity, Metro Warszawskie, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polskie Koleje Państwowe S.A. W 2014 roku wraz z Łukaszem Kurpiewskim założył agencję public relations – Mindset Communication Support.
Według autorskich obliczeń przygotował ok. 580 informacji prasowych. Reprezentował firmy w ok. 2340 nagraniach telewizyjnych i radiowych. Odpowiedzialny za realizację, między innymi następujących projektów PR: Lokomotywy Euro 2012 PKP Intercity (2012), XX lat Agencji Rozwoju Przemysłu (2011), KolejTV – pierwszy program korporacyjny TV o tematyce kolejowej (2009), „Kolej to też drogi” (2006).
Wcześniej dziennikarz w Radiu Zet i TVP. Laureat drugiego miejsca w konkursie PROTONY na najlepszego rzecznika prasowego 2009 roku. Jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów menedżerskich Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów
Znacie te książki? Podzielcie się swoimi opiniami. I sugestiami kogo powinnam zaprosić do podzielenia się swoimi lekturami 🙂